Jak znaleźć tanie bilety lotnicze

przez | 11 stycznia 2021

Często planując nasz wyjazd zastanawiamy się jak w gąszczu tysięcy dostępnych połączeń lotniczych wybrać to najwłaściwsze? W tym celu obecnie najczęściej oczywiście korzystamy z internetowych wyszukiwarek połączeń lotniczych. Dzięki ich wykorzystaniu w jednym momencie możemy dowiedzieć się jakie mamy możliwości połączeń oraz możemy automatycznie dokonać rezerwacji oraz zakupić bilety lotnicze.

Głównym kryterium naszego wyboru najczęściej będzie najprawdopodobniej cena. Dlatego też większość stron listy wyszukanych połączeń szeregują właśnie według cen – ustawiają je od najniższej do najwyższej dostępnej w chwili sprawdzenia lotów. Równie ważne będzie też to czy oraz ile przesiadek będzie nas czekało po drodze do naszego portu docelowego. Takie kryterium wyświetlania ofert również jest już dostępne w wyszukiwarkach lotów. Tak samo postępujemy, gdy interesuje nas konkretna linia lotnicza – lista wyników będzie wtedy ułożona alfabetycznie według nazw przewoźników albo wyświetlone będą tylko wyniki jednej linii lotniczej (oczywiście tej którą podamy jako najbardziej nas interesującą).

Gdy już wybierzemy konkretną ofertę, przechodzimy do rezerwacji na interesujące nas bilety lotnicze. Najczęściej obok oferowanego połączenia znajduje się przycisk „rezerwuj”. Wystarczy go kliknąć i wypełnić formularz. Jeśli kupujemy bilety lotnicze musimy pamiętać iż będą one w formie elektronicznej i płacimy za nie przelewem, a po zaksięgowaniu wpłaty dostajemy potwierdzenie i numer rezerwacji, który pokazujemy podczas odprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *