Kamerki na stokach – w czym nam pomogą?

przez | 11 listopada 2020

Dużymi krokami przybliża się do nas zima, a razem z nią białe szaleństwo. Jest to bez wątpienia kapitalna nowina tak dla starszych narciarzy, jak również dla ludzi, którzy swoją przygodę z białym szaleństwem dopiero planują zainicjować. Znaczna część spośród nich niemniej jednak z całą pewnością się zastanawia, jaki wyciąg narciarski wybrać by bardzo dobrze się bawić. Na szczęście w erze globalizacji nieomalże wszystko człowiek ma możliwość szczegółowo sprawdzić bez opuszczania domu.

Kamerki online niczym dobry detektyw – jak nam pomogą?

W naszej sprawie optymalnym wyjściem będzie spojrzenie na dostępne w internecie kamerki na stokach. Bezsprzecznie podstawową zaletą kamerek umieszczonych na ośrodkach narciarskich jest to, iż ukazują bieżącą sytuację na stoku. Obraz bywa w większości wypadków uaktualniany co kilka ewentualnie kilkanaście minut w związku z tym mamy pewność, że widok, który mamy przed sobą wizualizuje obecną sytuację w ośrodku a nie np. zdjęcia sprzed kilkunastu tygodni. W związku z tym jesteśmy w stanie sami obiektywnie stwierdzić czy warunki na określonym stoku są wystarczające, czy trasy są właściwie naśnieżone i przystosowane do szusowania a także np. czy na stoku nie ma tłoku. Mając tego typu wiedzę na pewno unikniemy gorzkiej niespodzianki i nie znajdziemy się na źle przystosowanym wyciągu lub w ogromnie zatłoczonym ośrodku.

W jaki sposób szukać kamerek na stokach?

Z odnalezieniem portali, gdzie znajduje się podgląd z kamerek na stokach przypuszczalnie nikt nie powinien mieć problemów, dlatego że w polskim internecie jest ich naprawdę bardzo wiele, trzeba tylko wpisać należytą frazę w jakiejś wyszukiwarce. Przykładowo jeżeli chcemy wybrać się do Białki Tatrzańskiej to wpisujemy na przykład „białka tatrzańska kamerka” bądź „kotelnica kamerka” w przypadku gdy chcemy poznać warunki na określonym stoku narciarskim. Kiedy już z mała pomocą kamery podejmiemy decyzję, że warto wybrać się na określony wyciąg, nie pozostaje nic innego jak należyte przygotowanie nart oraz wyjazd na stok. Beztroskiego szusowania!

Warto zauważyć, że obecnie kamerki online znajdziemy w większości polskich miast, zwłaszcza tych uznawanych za atrakcyjnie turystycznie. Możemy mieć podgląd na główne rynki, najpopularniejsze ulice, lub choćby parki. Taki podgląd z kamery jak dobry detektyw, naświetli nam sprawę co się akurat dzieje w danym miejscu.
Polecamy: detektyw Konin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *