Warunki narciarskie – gdzie jeździć w tym roku?

przez | 29 grudnia 2020

Mróz i śnieg w tym roku się do nas nie śpieszy. Wigilia i Święta w niemal całym kraju przeminęły bezśnieżnie. Dla niektórych to bardzo dobrze, ponieważ zaoszczędza to sporej ilości uciążliwości z tym związanych. Z innej jednak strony ta sytuacja jest sporym kłopotem dla miłośników białego szaleństwa, którzy przecież śniegu potrzebują aby móc uprawiać swój ulubiony sport. Wskutek tego większość z nich tej zimy zapewne głowi się dokąd można jechać na snowboard lub narty, na którym stoku pomimo marnych opadów śniegu warunki narciarskie są odpowiednie żeby trochę pojeździć na stoku?

Na szczęście pomimo niesprzyjającej pogody, kilka największych wyciągów narciarskich na południu naszego kraju zdarzyło już otworzyć swe trasy dla snowboardzistów i narciarzy. Przez to, iż są one na bieżąco naśnieżane, pomimo minimalnych opadów śniegu, warunki narciarskie na podstawowych trasach są całkiem znośne i zapewniają sympatyczne spędzenie weekendu. Wystarczy jedynie najpierw upewnić się w których ośrodkach można spokojnie poszusować i już można przygotowywać narty.

W określeniu gdzie panują optymalne warunki narciarskie rzecz jasna zbawienny będzie, jak zwykle, internet. Większość najważniejszych ośrodków, które które mają w dyspozycji armatki śnieżne, ma swe witryny internetowe, na których publikują aktualne informacje na temat warunków na trasach. W przypadku jeśli dany ośrodek nie posiada swojej witryny ani np. profilu na Facebook’u, bądź jest ona rzadko aktualizowana, z pomocą przyjdą liczne tematyczne serwisy dla narciarzy oraz fora dyskusyjne tematyczne, gdzie sami użytkownicy dzielą się informacjami na temat warunków narciarskich w danych miejscowościach a nawet upubliczniają fotografie. Może się okazać, że najbliższy działający ośrodek mieści się bardzo daleko, jednak czyż nie opłaca się jechać ten kawałek dalej niż na ogół dla tych chwil beztroskiego szaleństwa na stoku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *