Zioła cenne dla naszego zdrowia

przez | 14 lipca 2020

W dzisiejszych czasach, coraz rzadziej poświęca się czas na zgłębianie zasad ziołolecznictwa. Jest to bardzo trudna dziedzina i wymaga ona naprawdę ogromnej wiedzy. W nieodpowiedni sposób stosując zioła, można zrobić leczonemu naprawdę dużą krzywdę. Dlatego też należy postępować z nimi ostrożnie.

Są jednak także rośliny, które zupełnie nie są groźne dla organizmu człowieka. Jedną z nich jest dobrze znany wszystkim rumianek. Stosuje się go doraźnie, w przypadku bólu brzucha lub jako środek łagodzący czy przeciwzapalny. Jego dobroczynne działanie jest znane już od dawna. Działa bardzo delikatnie w związku z czym skutkuje tylko w początkowej fazie choroby. Potem organizm może się lekko uodpornić na niego. Podobnym ziołem jest pokrzywa. Ona również nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Stosuje się ją na problemy z układem moczowym a także jako  środek wspomagający przy anemii. Znacznie potrafi bowiem poprawić wyniki krwi- wpływa na ilość czerwonych płytek.
Równie mało szkodliwą rośliną jest siemię lniane. Zawiera ono za to szereg pozytywnych dla zdrowia właściwości. Ma bardzo szerokie zastosowanie- od lekarstw aż po kosmetyki.
Zioła stosowane są na leczenie różnych schorzeń od lat. Obecnie nieco o nich zapomniano- łatwiej jest bowiem sięgnąć po tabletkę. Nie warto jednak rezygnować z dorobku i wiedzy naszych przodków. Trzeba jednak stosować zioła bardzo umiejętnie i rozważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *